Ramservice

Як вибрати зарядний пристрій для ноутбука?

До вибору потрібно поставитися відповідально. На які параметри варто звернути увагу?

power site Ноутбуки мають обмежений заряд акумуляторів і в середньому працюють від батареї три години. Час роботи залежить від задач, для яких ми використовуємо ноутбук. Для тривалої роботи потрібне потужніше джерело – блок живлення, ще його називають зарядним пристроєм. В першу чергу звернути увагу на виробника зарядного, і краще віддати перевагу вживаному оригінальному зарядному пристрою, ніж китайській підробці. Тому що всі китайські зарядки максимально здешевлені, тобто там відсутні елементи які захищають пристрій, фільтрують скачки напруги електромережі, поганої якості шнури та якість корпусу. Це можна відчути, взявши в руку оригінальний пристрій і копію – вони будуть відрізнятися по вазі. Але орієнтуватись тільки на вагу не варто, тому що китайці і тут навчились обдурювати і інколи всередину додають якісь сторонні предмети для ваги. dell dallas Також деякі фірми мають захист і можуть не заряджати ноутбук, якщо під`єднано не оригінальний зарядний пристрій, наприклад фірма HP і DELL. Якщо під HP придумали як обходити захист, то для DELL повинен бути спеціальний чіп DALLAS в якому прошито ID зарядного та його потужність.

Штекер зарядного пристрою ноутбуку

Штекери зарядних пристроїв для ноутбуків

Штекери зарядних пристроїв для ноутбуків

Штекер повинен відповідати фірмі і моделі ноутбука. Кожен виробник ноутбуків має свої стандартні гнізда для під`єднання зарядного пристрою, у кожної фірми є по декілька різновидів “стандартних” штекерів. Рідко зарядні для однієї фірми можуть підійти для іншої фірми.
Штекери зарядних пристроїв для ноутбуків

Штекери зарядних пристроїв для ноутбуків

Важливими є три показники:

 • вхідна й вихідна напруга;
 • Вхідна напруга вимірюється у вольтах (V) і вказує напругу, яка може подаватися в блок живлення з електромережі. Зверніть увагу, що в різних країнах різні стандарти, тому блоки живлення мають різні показники вхідної напруги. Для України вхідна напруга складає 220-240 вольт.
  Вихідна напруга є найважливішим показником при виборі блоку живлення. Вона показує напругу, яка надходитиме до вашого ноутбука. Важливо, щоб вона відповідала значенню, яке вказане на ноутбуці. Цей показник може відрізнятися від того, що зазначений на ноутбуці не більше ніж на 0,5 вольта. При низьких значеннях (менше на 1 V) ноутбук може не включитися. При перевищенні напруги живлення на 1 V і більше є високим ризик спалити ноутбук.
 • вхідний і вихідний струм;
 • Вихідний струм показує максимальний струм, який може видати блок живлення при напрузі, що подається на нього. Вимірюється в Амперах – позначка “A”. Варто врахувати, що у разі, якщо вихідний струм буде меншим, ніж потребує ноутбук, то ви ризикуєте спалити зарядний пристрій. Якщо зарядний пристрій поганої якості він може реально загорітися. Тому рекомендується вибирати зарядний пристрій де вихідний струм відповідає тому що вказано на ноутбуці, або більший за нього. Чим він більший – тим краще.
 • вихідна потужність зарядного пристрою
 • Вихідна потужність вимірюється в ватах (W). Це показник, який характеризує одразу два параметри вихідну силу струму і напругу. Тобто якщо зарядний пристрій має вихідну напругу 19 V і силу струму 3,4 А, то потужність зарядного пристрою буде дорівнювати: 19 V * 3,4 A = 64.6 W. Часто ці показники округлюють і позначають потужність зарядних з кроком 15W. Найчастіше продаються зарядні з потужностями: 30W, 45W, 60W, 75W, 90W, 120W.

Приклад, як вибирати зарядний пристрій для ноутбука Acer Aspire E1-510

 1. Дивимося необхідну вихідну напругу і струм, вказані виробником на наклейці, найчастіше наклейка на нижній частині корпусу, чи під батареєю, інколи біля роз`єму для підключення зарядного. У нашому випадку на нижній кришці.
 2. Acer E1-510

  Acer E1-510

 3. Штекер повинен бути “стандартний” Acer
 4. Штекер зарядного Acer

  Штекер зарядного Acer

 5. Перевіряємо характеристики зарядного пристрою. Перевіряємо вихідну напругу і струм. Напруга повинна відповідати напрузі вказаній на наклейці ноутбука (19V = 19V), а струм має бути рівним, або більшим (2,1A < 2,37A).
 6. Зарядний пристрій Acer

  Зарядний пристрій Acer

Вибір зарядного пристрою для ноутбука

Вибір зарядного пристрою для ноутбука

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.