Чи потрібен вам Wi-Fi маршрутизатор?
Бездротовий маршрутизатор дозволяє бездротовим і провідним пристроям підключитися до Інтернету і комутувати з іншими пристроями в мережі.
Процес вибору бездротового маршрутизатора для мережі вашого будинку або малого бізнесу може бути неприємним. Ви, швидше за все, хочете хорошої продуктивності й адекватної зони покриття бездротової мережі. Проте ви, ймовірно, не хочете оновлювати роутер протягом наступних кількох років.
Виникає плутанина з багатьма цифрами та специфікаціями стандарту 802.11n, AC1750, N900. Що все це означає? Хочемо допомогти вам при покупці бездротового маршрутизатора й порадити, на що звертати увагу, перш ніж купити маршрутизатор.
Перш за все, запитайте себе для яких цілей вам потрібен пристрій. Якщо потрібно створити лише бездротову мережу, купіть бюджетний варіант. Якщо ви хочете додаткові сервіси, такі як можливість підключення USB-принтера і зовнішніх накопичувачів для обміну даними, забезпечення безпеки, батьківський контроль, варто розглянути дорогі маршрутизатори преміум-класу.
Багато користувачів звертають увагу на відгуки користувачів з роздрібних сайтів, наприклад, Rozetka, перш ніж купити маршрутизатор. Проте у відгуках вам не завжди вдасться знайти необхідну інформацію. Ви дізнаєтеся про досвід інших клієнтів з конкретними пристроями Wi-Fi. Продуктивність може значно варіюватися від одного будинку до іншого. Хтось є професійним користувачем, тому досвід роботи з конкретними пристроєм не означає, що ви будете мати такий же досвід.
Деякі відомості, що допоможуть вам у пошуках потрібного маршрутизатора для ваших потреб.
Деякі люди працюють тільки з одним ПК або ноутбуком, що підключені через кабель або DSL-модем. Вони не будуть мати інших користувачів або пристроїв у будинку або офісі. Якщо це стосується вас, і у вас немає потреби, щоб переміщуватися під час роботи, скоріш за все вам не потрібен роутер.
Більшість людей нині хоче користуватися бездротовими маршрутизаторами. Це дозволяє перегляд Інтернету зі спальні або обміну фотографіями та потоковим відео / музикою всіма пристроями в офісі чи будинку.
Який тип пристрою використати?
Один домашній користувач, що переглядає веб-сторінки не потребує такого ж маршрутизатора, як малий бізнес або гравець чи професіонал, який працює з потоковим відео.
Один діапазон або Dual Band?
Цікавлячись пристроями для безпровідних мереж ви стикнетеся терміном “смуга”. Частоти 2,4 і 5 ГГц – це частоти, в яких працює бездротовий зв’язок.
Діапазон 5 ГГц менше переповнений, ніж смуга частот 2,4 ГГц. На частоті 5 ГГц працює менше обладнання. Ось чому – це краще обладнання для інтенсивної роботи вашої домашньої чи офісної мережі (файл-потоку, ігри тощо). Ви також отримаєте більшу продуктивність мережі.
Одним із недоліків обладнання смуги 5 ГГц, – сигнал не підтримується на великих відстанях, а також у діапазоні 2,4 ГГц. Так що, якщо ви шукаєте дводіапазонний маршрутизатор, щоб скористатися смугою частот 5 ГГц, враховуйте відстань при розміщенні маршрутизатор у вашому будинку або офісі.
802.11 B і G пристрої використовують діапазон 2,4 ГГц. У той час 802.11N може використовувати 2,4 ГГц або 5 ГГц. 802.11ac використовує тільки 5 ГГц.
Однозонний 2,4-ГГц маршрутизатор, такий як Asus RT-N11 EZ Wireless-N Router орієнтований на прості бездротові мережі. З іншого боку, дводіапазонний маршрутизатор, наприклад, Western Digital My Net N900 працює на обох частотах 2,4 і 5 ГГц.
Ще одна особливість, яку необхідно врахувати, коли справа доходить до Wi-Fi смуг: деякі з ваших пристроїв можуть працювати тільки з даною смугою частот.
300Mbps, 900Mbps, 1900Mbps … Що це за цифри?!
При купівлі роутера ви помітите тризначний номер, вказаний на упаковці більшості. Він вказує максимальну швидкість маршрутизатора. Кілька років тому, 300Mbps була стандартною швидкістю більшості маршрутизаторів Wi-Fi (при тестуванні за найсприятливіших обставин). Це означає, що без втручання маршрутизатор може досягти до швидкості 300 Мбіт.
На практиці це малоймовірно, що ви будете користуватися цією швидкістю. Такі питання, як перекриття каналу і перешкоди означає маршрутизатор в типовому будинку або офісі, ніколи не досягне цих теоретичних швидкостей, рекламованих виробниками. При тестуванні на PCMag, який має середовища тестування в реальному світі, ми бачимо, швидкість близьку до половини тієї, що декларують виробники!
Однак, висока швидкість маршрутизатора не має нічого спільного з тим, як швидко працює ваше інтернет-з’єднання. Роутер 300Mbps зробить ваше інтернет-з’єднання швидше, ніж роутер 1900Mbps. Це швидкість задається за допомогою вашого провайдера.
Що можна сказати про 802.11ac?
Є безліч нових маршрутизаторів на ринку, які рекламуються як 802.11ac маршрутизатори. 802.11ac є останнім 802.11x стандартом бездротової мережевої. 11ac може забезпечити до майже 1 Гбіт при ідеальних умовах підтримуваних дводіапазонними маршрутизаторів, або до 500Mbps на одному-діапазону, збільшення в розмірі до 450 Мбіт на одному-смуги 802.11n.
Складністю є те, що стандарт 11ac все ще знаходиться в розробці. Wi-Fi Alliance є організацією, яка перевіряє, щоб переконатися, що мережеві продукти, які продаються клієнтам роблять те, що виробники кажуть, що вони повинні робити. Після перевірки, Wi-Fi Alliance дозволяє виробникам продавати продукцію в якості сертифікованої Wi-Fi Alliance. Сертифікація 802.11ac ще не завершена. Немає продуктів на ринку, які сертифіковані. Це не зупиняє виробників від випуску попереднього проекту 802.11ac маршрутизаторів.
Отож, якщо ви хочете мати перспективний маршрутизатор, вибирайте 11ac. Проте, майте на увазі, що небагато бездротових пристроїв, які можуть скористатися 11ac швидкістю.
Який тип безпеки?
Більшість нових маршрутизаторів підтримують високий рівень безпеки, WPA2. Знайшовши на ринку новий маршрутизатор, переконайтеся, що він підтримує WPA2.
Якщо у вас є діти, подумайте маршрутизатор з батьківських елементів управління, таких як Nighthawk.
інші міркування
Якщо ви шукаєте маршрутизатор, і ви не хочете оновлювати його найближчим часом, розгляньте той, який підтримує IPv6. У той час як перехід від IPv4 до мереж IPv6 мабуть, триватиме ще деякий час, маршрутизатор, який підтримує протокол IPv6 допоможе вам зберегти вашу мережу неушкодженою, коли ваш провайдер переходитиме на протокол IPv6.
Деякі маршрутизатори також пропонують додаткові послуги, такі як слоти SD карт (D-Link DIR-827) і порти USB для спільного використання принтерів й зовнішнього обміну (Cisco, Western Digital). У випадку, якщо ви хочете використовувати ці функції у вашій мережі, шукайте маршрутизатори, що їх підтримують.
Віримо, що дана інформація допоможе Вам вибрати кращий роутер саме під Ваші потреби.