До вибору потрібно поставитися відповідально. На які параметри варто звернути увагу?
Ноутбуки мають обмежений заряд акумуляторів і в середньому працюють від батареї три години. Час роботи залежить від задач, для яких ми використовуємо ноутбук. Для тривалої роботи потрібне потужніше джерело – блок живлення, ще його називають зарядним пристроєм. В першу чергу звернути увагу на виробника зарядного, і краще віддати перевагу вживаному оригінальному зарядному пристрою, ніж китайській підробці. Тому що всі китайські зарядки максимально здешевлені, тобто там відсутні елементи які захищають пристрій, фільтрують скачки напруги електромережі, поганої якості шнури та якість корпусу. Це можна відчути, взявши в руку оригінальний пристрій і копію – вони будуть відрізнятися по вазі. Але орієнтуватись тільки на вагу не варто, тому що китайці і тут навчились обдурювати і інколи всередину додають якісь сторонні предмети для ваги. Також деякі фірми мають захист і можуть не заряджати ноутбук, якщо під`єднано не оригінальний зарядний пристрій, наприклад фірма HP і DELL. Якщо під HP придумали як обходити захист, то для DELL повинен бути спеціальний чіп DALLAS в якому прошито ID зарядного та його потужність.Штекер зарядного пристрою ноутбуку
Штекер повинен відповідати фірмі і моделі ноутбука. Кожен виробник ноутбуків має свої стандартні гнізда для під`єднання зарядного пристрою, у кожної фірми є по декілька різновидів “стандартних” штекерів. Рідко зарядні для однієї фірми можуть підійти для іншої фірми.Важливими є три показники:
- вхідна й вихідна напруга;
- вхідний і вихідний струм;
- вихідна потужність зарядного пристрою
Вхідна напруга вимірюється у вольтах (V) і вказує напругу, яка може подаватися в блок живлення з електромережі. Зверніть увагу, що в різних країнах різні стандарти, тому блоки живлення мають різні показники вхідної напруги. Для України вхідна напруга складає 220-240 вольт.
Вихідна напруга є найважливішим показником при виборі блоку живлення. Вона показує напругу, яка надходитиме до вашого ноутбука. Важливо, щоб вона відповідала значенню, яке вказане на ноутбуці. Цей показник може відрізнятися від того, що зазначений на ноутбуці не більше ніж на 0,5 вольта. При низьких значеннях (менше на 1 V) ноутбук може не включитися. При перевищенні напруги живлення на 1 V і більше є високим ризик спалити ноутбук.
Вихідний струм показує максимальний струм, який може видати блок живлення при напрузі, що подається на нього. Вимірюється в Амперах – позначка “A”. Варто врахувати, що у разі, якщо вихідний струм буде меншим, ніж потребує ноутбук, то ви ризикуєте спалити зарядний пристрій. Якщо зарядний пристрій поганої якості він може реально загорітися. Тому рекомендується вибирати зарядний пристрій де вихідний струм відповідає тому що вказано на ноутбуці, або більший за нього. Чим він більший – тим краще.
Вихідна потужність вимірюється в ватах (W). Це показник, який характеризує одразу два параметри вихідну силу струму і напругу. Тобто якщо зарядний пристрій має вихідну напругу 19 V і силу струму 3,4 А, то потужність зарядного пристрою буде дорівнювати: 19 V * 3,4 A = 64.6 W. Часто ці показники округлюють і позначають потужність зарядних з кроком 15W. Найчастіше продаються зарядні з потужностями: 30W, 45W, 60W, 75W, 90W, 120W.
Приклад, як вибирати зарядний пристрій для ноутбука Acer Aspire E1-510
- Дивимося необхідну вихідну напругу і струм, вказані виробником на наклейці, найчастіше наклейка на нижній частині корпусу, чи під батареєю, інколи біля роз`єму для підключення зарядного. У нашому випадку на нижній кришці.
- Штекер повинен бути “стандартний” Acer
- Перевіряємо характеристики зарядного пристрою. Перевіряємо вихідну напругу і струм. Напруга повинна відповідати напрузі вказаній на наклейці ноутбука (19V = 19V), а струм має бути рівним, або більшим (2,1A < 2,37A).